Ostrożność przede wszystkim, czyli zaciągamy kredyt gotówkowy

Artykułów traktujących o konieczności zabezpieczenia się przed skutkami wejścia w spiralę zadłużenia jest aż nadto w Internecie. Każdy wie (przynajmniej w teorii), że zaciągać kredyt gotówkowy należy z głową, a z pomocą może przyjść ranking na kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info. Niestety w praktyce bywa z tym różnie. Jednym z powodów, dla których zbyt lekkomyślnie zaciągamy kolejne zobowiązania, jest nadmierna pewność siebie co do własnych możliwości finansowych. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże ją rozwiać!

marzena

Rozwód, a problematyka kredytu hipotecznego

Rozwód to jedno, a spłata kredytu hipotecznego to drugie, co dla wielu ex-rodzin bywa dużym zaskoczeniem. Problematykę kredytu hipotecznego przy rozwodzie można rozpatrywać w ramach podpisanej rozdzielności majątkowej lub w ramach wspólnoty majątkowej.

Solidarność spłaty kredytu hipotecznego silniejsza od rozwodu

Banku tak naprawdę nie obchodzi, kto spłaca kredyt hipoteczny, ale czy raty wpływają terminowo na rachunek. Przy wspólności majątkowej małżeństwa za zobowiązanie odpowiada się solidarnie. W przypadku intercyzy sytuacja wygląda nieco inaczej. Można podzielić się obciążeniem i otrzymać przez to sprawiedliwą wartość nieruchomości w zamian. Nawet po rozwodzie byli małżonkowie muszą przygotować się na solidarność, co do regulowania kredytu hipotecznego.

marzena

Nowe komentarze

Szukaj

Archiwum