Zdolność kredytowa przy kredycie hipotecznym

Zdolność kredytowa mówi, czy kredytobiorca jest w stanie regulować zobowiązania wobec banku, kredytodawcy. Szacowanie potencjału ekonomicznego to jeden z najważniejszych, jeżeli nie najważniejszy element przed podjęciem decyzji o złożenie wniosku kredytowego w banku. Czym charakteryzuje się budowanie zdolności kredytowej przy kredycie hipotecznym?

Maksymalny limit kredytu do wypłaty

Każdy bank detaliczny posiada oddzielny limit środków wypłaty w kredycie hipotecznym uzależniony docelowo od wewnętrznej polityki, a także od zdolności kredytowej klienta. To punkt pierwszy do porównania. Banki z maksymalnymi stawkami rynkowymi wyróżniają się najczęściej bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości obsługi.

marzena

Kredyt na samochód używany.

Każdy chciałby jeździć najnowszym modelem samochodu prosto z salonu, jednak nie każdego z nas na to stać. Wówczas pozostaje nam poszukać satysfakcjonującego modelu wśród samochodów używanych. Również w przypadku samochodu używanego możemy skorzystać z kredytu bankowego na jego zakup. Na co jednak musimy zwrócić szczególną uwagę?

marzena

Nowe komentarze

Szukaj

Archiwum