Zasady konsolidacji zadłużenia

Zadłużenie przybiera różnorodne formy. Kredytobiorcy w Polsce chętnie korzystają z kart kredytowych, z krótkoterminowych chwilówek ze względu na konkurencyjność firm pożyczkowych, z kredytów ratalnych dostępnych praktycznie w dowolnym większym markecie. Co jednak w przypadku, kiedy jednoczesna obsługa wielu zobowiązań zaczyna nadmiernie ciążyć nad budżetem domowym? Wtedy z pomocą przychodzi konsolidacja zadłużenia. W artykule poznasz najważniejsze zasady związane z konsolidacją długów.

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Banki detaliczne od dawna proponują konsolidację kredytów klientom, bo to opłacalna forma długoterminowej współpracy pomiędzy kredytodawcą, a kredytobiorcą. Przy konsolidacji możesz otrzymać nie tylko niższą ratę miesięczną, ale również dodatkową gotówkę na bieżące potrzeby. Kredytu konsolidacyjnego udziela się na długie lata, znacznie dłużej niż wynosi termin spłaty dotychczasowych zobowiązań. To najczęściej jedyna szansa, aby obniżyć ratę. Kredyt konsolidacyjny spłaca inne kredyty, wszystkich typów dostępnych na rynku. Duża zaleta konsolidacji to dopełnienie formalności przez doradcę w banku detalicznym, a nie bezpośrednio przez kredytobiorcę. Czasami zamykanie kredytów w innych instytucjach jest problematyczne. Większość firm pożyczkowych chce bowiem zatrzymać za wszelką cenę dotychczasowego klienta. Konsolidować można odnawialne linie kredytowe, chwilówki, a nawet długoterminowe kredyty hipoteczne pod warunkiem posiadania właściwej zdolności kredytowej. Bez wiarygodności w bazie Biura Informacji Kredytowej nie masz szans na uczciwą konsolidację zadłużenia. Warto o tym pamiętać.

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem, czy bez?

Standardowo kredyt konsolidacyjny wymaga zabezpieczenia hipotecznego. Wtedy otrzymujesz do osiemdziesięciu procent wartości nieruchomości. Jeżeli zabezpieczysz kredyt konsolidacyjny automatycznie zyskujesz dłuższy okres spłaty. Przemyśl kwestie zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego. Jeden kredyt to zawsze lepsze rozwiązanie od wielu ze względu na optymalizację kosztów spłaty i ograniczenie formalności. Zdolność kredytowa i to bardzo pozytywna jest kluczowa do otrzymania kredytu konsolidacyjnego. Co myślisz o wskazanym pomyśle na optymalizację budżetu domowego?

marzena

Nowe komentarze

Szukaj

Archiwum