Tych błędów unikaj przy naprawie kredytu!

Konsumenci powinni umieścić znacznie wyższy priorytet w odniesieniu do swojej punktacji kredytowej, niż miało to miejsce w przeszłości. Rzeczywistość dotycząca ratingów kredytowych konsumenckich polega na tym, że nie są już wykorzystywane wyłącznie do uzyskiwania kart kredytowych lub pożyczek. Faktem jest, że osoby spoza sektora finansowego biorą pod uwagę twój wynik kredytowy z innych powodów, włączając w to pracę, aktywizację usług komunalnych i wynajmowanie mieszkania do zamieszkania. Jeśli Twój kredyt nie jest na równi, możesz liczyć na to, że musisz zapłacić dużo więcej pieniędzy niż to, na co można sobie pozwolić.

Wielu konsumentów wie, czego im potrzeba, aby uzyskać dobry wynik kredytowy. Płacone na czas miesięczne płatności za wszystkie rachunki są jednym czynnikiem, który wpływa na dobry wynik kredytowy. Ale ważne jest również, aby konsumenci mogli zrozumieć, co nie pomaga w uzyskaniu kredytu. Dokonując wysiłku w celu naprawienia punktów kredytowych, trzeba zrozumieć wspólne błędy i robić to, aby uniknąć ich w życiu finansowym.

Oto krótki przegląd błędów co do napraw kredytu

1. Zignorowanie potrzeby naprawy

Najważniejszą rzeczą, którą konsumenci powinni wziąć pod uwagę, jest zastanowienie się, czy ignorują złe kredyty. Jeśli nie zamówiłeś i nie zbadałeś raportów o kredytach w ostatnim czasie (lub kiedykolwiek), ważne jest, aby mieć nawyk robienia tego corocznie. Każdego roku konsumenci mają możliwość otrzymania bezpłatnej kopii swojego raportu kredytowego. Ten darmowy raport nie zawiera wyników kredytowych, ale może jeszcze pozwolić konsumentom na sprawdzenie swojej aktywności kredytowej i sprawdzić, gdzie oni się znajdują. Dla klientów, którzy nie mają pojęcia, gdzie są ich punkty kredytowe, ważne jest, aby zamówić wyniki i raporty natychmiast i sprawdzić dane w celu uzyskania dokładności. Tylko dlatego, że w najbliższej przyszłości nie masz potrzeby kredytu lub karty kredytowej, nie oznacza to, że historia kredytowa powinna być ignorowana.

2. Anulowanie istniejących kont

Może to wydawać się nieco logiczne, aby zamknąć konta kredytowe, których nie używasz lub które okazują się większą pokusą, niż można sobie poradzić. Jednak zamknięcie zbyt wielu kont może mieć poważny negatywny wpływ na wynik kredytowy. Powodem zamknięcia rachunków kredytowych jest szkoda, ponieważ część Twoich ogólnych czynników wpływów kredytowych jest kwotą kredytu, którą porównywałeś z tym, ile kredytów jest w użyciu. Jeśli zamkniesz konta, ale nadal utrzymujesz saldo na innych kontach, masz wpływ na bieżące wskaźniki kredytu. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pomóc sobie bez szkody, jest pozostawienie otwartych kont, ale jak najszybsze wyrównanie istniejących sald. Z biegiem czasu można rozpocząć zamykanie kont w ciągu roku, a nie na raz.

marzena

Nowe komentarze

Szukaj

Archiwum