Kredyt gotówkowy - 4 najczęściej zadawane pytania.

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu gotówkowego, ale nie jesteś do końca pewien czy masz wystarczająco informacji? W tym artykule poznasz odpowiedzi na 5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących kredytów gotówkowych.

Jakie źródła dochodu honorują banki?

Banki najbardziej ufają osobom posiadającym stałe, pewne źródło dochodu. Dlatego też największe szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego będą miały osoby będące zatrudnione na umowę o pracę, posiadające własną działalność gospodarczą, a także emeryci i renciści.

Kredyt można oczywiście otrzymać również pracując w oparciu o umowę zlecenie lub umowę o dzieło, jednak w takim przypadku bardzo często trzeba będzie dostarczyć również potwierdzenie historii zatrudnienia.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

W internecie dostępnych jest wiele stron oferujących kalkulator zdolności kredytowej, który po wpisaniu dochodów, ilości osób w gospodarstwie domowym, a czasami również innych informacji, powie nam czy mamy szansę uzyskać upragnioną kwotę kredytu. Warto jednak pamiętać, że banki mogą brać uwagę również inne czynniki. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w banku, w którym za darmo dowiemy się jakiej wysokości kredyt możemy dostać.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby uzyskać kredyt?

W przypadku kredytu gotówkowego na niskie kwoty lub osób z bardzo dobrą historią kredytową, zazwyczaj wystarczy dowód osobisty oraz zaświadczenie o wysokości dochodu.

Jeżeli interesuje nas wyższa kwota lub bierzemy kredyt po raz pierwszy to bank będzie od nas potrzebował dowodu osobistego, zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków, a w przypadku emerytów i rencistów odcinek ostatniego przelewu oraz kopię dokumentu przyznającego świadczenia. Poszczególne banki mogą oczywiście wymagać również innych dodatkowych dokumentów.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Na rynku można znaleźć mnóstwo ofert z każdego banku - jak więc wybrać tą najlepszą? Najczęściej popełnianym błędem jest branie kredytu na ślepo, w banku w którym mamy konto. Zdecydowanie lepiej jest porównać oferty różnych banków korzystając z porównywarki ofert w internecie. Dzięki takiej porównywarce, możemy w kilka chwil sprawdzić, która oferta kredytu odpowiada nam najbardziej.

marzena

Nowe komentarze

Szukaj

Archiwum