Kredyt hipoteczny jak długo będziesz czekać na odpowiedz banku.

Kiedy starasz się skrupulatnie realizować cele mieszkaniowe i rozważasz podpisanie umowy z bankiem w ramach kredyt hipotecznego wszelkie szczegóły związane z twoją inwestycja są ci bardzo bliskie. Załóżmy, że jesteś po pierwszym etapie wypełniłeś wniosek a jeszcze wcześniej udało ci się wyszukać najciekawszą ofertę bankową. Wszystko wskazuje na to, że powinieneś być zadowolony, bo zarówno możliwości finansowe jak również zabezpieczenie, które posiadach pozwala ci spać spokojnie. Lecz teraz jesteś jeszcze w momencie weryfikacji i czekasz. Jak długo powinieneś czekać na reakcje ze strony banku? Kiedy możesz spodziewać się odpowiedzi?

Skromny początek przeradza się w realne spełnienie planów.

Do weryfikacji zostanie wykorzystanie zlepek danych jakie podałeś wypełniając rubryki wniosku o kredyt. Możliwe by potwierdzić swoją tożsamość i rozpocząć sprawdzanie twojej historii i zdolności kredytowej dokonałeś niewielkiego przelewy w kwocie 1 zł. Dzięki takiemu systemowi banki są w stanie bardzo szybko wykazać czy ich decyzja jest pozytywna czy negatywna. W przypadku tej pierwszej zostaniesz szybko poinformowany na jakim etapie jest twój wniosek. Po pełnej akceptacji otrzymasz zaproszenie ze strony banku by osobiście w placówce, którą sobie wybierzesz podpisać umowę kredytową.

Odpowiedz na to pytanie jest ściśle uzależniona od kilku czynników. Pierwszy to kwota kredytu o jaki wnioskujesz. Jeżeli kwota jest stosunkowo duża może okazać się konieczne wysłania do ciebie przelewu w dwóch transzach. Jest to szczególnie ważne, kiedy nasza inwestycja nie wymaga bezpośredniego uiszczenia całości środków oraz kiedy istnieje spore ryzyko.

Czas jaki zazwyczaj jest przewidziany na powiadomienie kredytobiorcy to okres 21 dni. Kiedy otrzymasz powiadomienie by stawić się do banku w celu podpisania umowy musisz przynieść wszelkie niezbędne dokumenty które jako załączniki zadeklarowałaś podczas składania wniosku. W przeciwnym razie czas otrzymania kredytu hipotecznego może się przedłużyć.

Jaki czas związany jest z kredytem hipotecznym.

Trzeba jednak przyznać ze okres oczekiwania trzytygodniowego to ustawowy czas [i niestety nie jest on jednoznaczny z praktyką banków. Średnio zatem czas na reakcje ze strony banków to okres 2 miesięcy. Jest to oczywiście wypełni uzasadnione w opinii banku, ponieważ nasz wniosek musi być skonfrontowany z wieloma osobami, poza tym weryfikacja obejmu nie tylko wgląd w sferę osobistych zadłużeń, lecz również ocenę wartości nieruchomości. Śmiało można powiedzieć, że jest to dość skrupulatna analiza.

Kiedy otrzymamy pozytywną decyzje nie oznacza to, że za moment będzie cieszyć się przyznanymi środkami. Podpisywanie umowy i jej sporządzanie może być również kilku etapowe. Niekiedy niewielka formalności takie jak podpis przenoszą realizację kredytu o kolejne tygodnie. Lecz w sumie musi nastąpić ten moment, w którym będziemy mogli po przez środki pożyczone zrealizować nasze często życiowe zadanie.

marzena

Nowe komentarze

Szukaj

Archiwum