Kredyt gotówkowy - 4 najczęściej zadawane pytania.

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu gotówkowego, ale nie jesteś do końca pewien czy masz wystarczająco informacji? W tym artykule poznasz odpowiedzi na 5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących kredytów gotówkowych.

Jakie źródła dochodu honorują banki?

Banki najbardziej ufają osobom posiadającym stałe, pewne źródło dochodu. Dlatego też największe szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego będą miały osoby będące zatrudnione na umowę o pracę, posiadające własną działalność gospodarczą, a także emeryci i renciści.

marzena

Pierwszy kredyt w banku – o czym warto wiedzieć?

Kredyt gotówkowy może nam się przydać, gdy chcemy sfinansować nagłe wydatki. O czym powinniśmy wiedzieć zanim złożymy wniosek kredytowy?

Kredyt może przydać nam się w wielu przypadkach. Pozwala sfinansować zarówno duże, jak i mniejsze zakupy, np. zakup nowego telewizora czy komputera, a nawet samochodu. Warto jednak wspomnieć, że czasami w przypadku zakupu mniejszych rzeczy, warto skorzystać z rat kredytowych. Bywają one bowiem bardziej opłacalne. Jeśli jednak zdecydujemy się na kredyt gotówkowy, co warto wiedzieć? Podczas składania wniosku o kredyt po raz pierwszy do jego uzyskania przyda nam się przede wszystkim dowód osobisty. Konieczny będzie też dokument poświadczający uzyskiwane przez nas dochody. Niekiedy takim dowodem bywa wyciąg z rachunku bankowego, na którym znajdą się nasze ostatnie wpływy z tytułu wynagrodzenia. Innym razem będziemy potrzebowali takiego zaświadczenia od pracodawcy. Zazwyczaj banki wymagają zaświadczenia o zatrudnieniu wraz z informacją o wysokości miesięcznego wynagrodzenia za ostatnie 3 do 6 miesięcy. Nieco inne dokumenty będą potrzebne w przypadku, gdy jesteśmy na rencie lub emeryturze, albo prowadzimy działalność gospodarczą. Umowa o zawarcie kredytu jest najczęściej podpisywana w najbliższej placówce bankowej. Jeśli jest to kredyt internetowy, wtedy zawarcie umowy następuje np. za pośrednictwem firmy kurierskiej. Bank przesyła nam umowę przez kuriera i podpisujemy ją w jego obecności. By klient mógł się z nią zapoznać na spokojnie, bank przesyła nam wersję elektroniczną.

marzena

Nowe komentarze

Szukaj

Archiwum